How to never lose at Noughts and Crosses
Videó: How to never lose at Noughts and Crosses

Tartalom

Ebben a cikkben: Nyerj vagy sorsolj az első játékkal, Soha ne veszíts el a második játékkal.Felfedezd a morpion11 variációit

A morpion egy kirakós játék. Ez azt jelenti, hogy bevált matematikai stratégia létezik a legjobb eredmény elérésére minden játékban. Egy iparmágnás játékban két olyan játékos, akik ugyanazt a stratégiát követik, mindig sorsolást hajtanak végre, azaz egyikük sem nyer. Azon ellenfelek ellen, akik nem ismerik ezt a stratégiát, akkor nyer, ha hibát követ el. Miután a barátaid megértették a stratégiádat, próbálkozzon a szabályok nehezebb változatának lejátszásával. Ha nem tudja játszani a játékot, először tanulja meg az alapszabályokat.

szakaszában

1. rész Nyerj vagy dönts az első játékkal

1. Játszd le az első X-et egy sarokban. A taifun legtapasztaltabb játékosai mindig egy sarokba helyezik az első X-jüket, amikor először játszanak. Ez több lehetőséget ad az ellenfélnek a hibák elkövetésére. Ha ellenfelünk bárhol, de a közepén O-t tesz, biztos lehet abban, hogy nyer.
    • Ebben a példában először játszol, és használd az X-et. Az ellenfeled ezután játszik és használja az O-t.

2. Próbáljon megnyerni, ha az ellenfél az első O-ját középre játssza. Ha ellenfelünk az első O-ját középre játssza, meg kell várnod, amíg hibát követ el a győzelemért. Ha továbbra is helyesen játszik, akkor biztosan döntetlen van. Itt áll a második fordulóban elérhető két lehetőség, amelyet az ellenfél válaszai szerint követendő utasítások követnek (ha másképp válaszol, addig blokkolja őt, amíg a sorsolás meg nem történik).
    • Tegye a második X-et az ellentétes sarokban az elsőhöz, hogy vonal legyen X O X átlósan. Ha az egyik sarokban O-t tesz, akkor nyerhet! Tegye a harmadik X-et az utolsó üres sarokba, és ellenfelünk nem fogja megakadályozni, hogy megnyerje a negyedik X-jét.

• vagy, tegye a második X-et az egyik szélére (de nem sarokba), amely nem érinti nem az első X. Ha ellenfele O-t helyez a sarokba, amely nem az X-je mellett, akkor használhatja a harmadik X-ét, hogy blokkolja, és automatikusan nyerjen a negyedik X-fel.

3. Megtanulják, hogyan kell jól játszani a második X-et. Automatikusan nyer, ha ellenfelünk nem játssza az első játékosait a középső mezőben. Ha ellenfelünk az első O-ját az egyik dobozba helyezi más mint a középső, nyerhet. Válaszoljon úgy, hogy helyezze el második X-jét az egyik sarokba, hagyva szóközt az első és az X között.
    • Például, ha az első X a bal felső sarokban van, és az ellenfeled O-t tesz a középső mezőbe a tetején, akkor a második X-et a bal alsó vagy jobb alsó mezőbe teheti. Ne tedd a jobb felső sarokba, mert egy O dobozod lesz a két X között, nem pedig egy üres doboz.

4. Tudja, hogyan kell elhelyezni a harmadik X-et. A játék lényege, hogy két lehetséges megoldást nyerjünk. Az ellenfél legtöbbször látni fogja, hogy két X-vel azonos sorban van, és blokkolni akar téged (ha igen, akkor nyer, ha 3X-ig felsorakozik). Miután elhelyezte az O-t, legyen egy üres doboz az első X-el és a második X-del igazítva, anélkül, hogy O blokkolja ezt a sort. Tegye a harmadik X-et ebbe a dobozba.
    • Például, vegyen egy darab papírt, és rajzoljon tortát az alsó sorban található négyzetek kitöltésével: X O _, majd a középső vonal így: O _ _ és az alsó sorban X _ _. Ha az X-et a jobb alsó sarokba helyezi, akkor az megegyezik a másik két X-del.

5. Nyerj a negyedik X-el. A harmadik X után két üres doboz lesz, amelyek nyerhetnek, ha az egyikbe X-et teszünk. Mivel az ellenfeled csak egy mezőt tölthet be, csak az egyiket tudja blokkolni. Tegye negyedik X-jét egy olyan dobozba, amely nem blokkolta, és megnyerte a játékot!

2. rész Soha ne veszítse el a második játékot

1. Kényszerítsen döntetlenre, ha az ellenfél az egyik sarokban indul. Ha az ellenfeled először játszik, és O-t tesz az egyik sarokba, mindig tegyen egy X-et a középpontba. Ezután helyezze a második X-et az egyik szélére, nem egy sarokban, hacsak blokkolni akarta az ellenfelet, és megakadályozni, hogy egy sor megteljen a szélén. Ennek a stratégiának a felhasználásával minden fél rajzolnia kell. Elméletileg nyerhet ebből a pozícióból, de ellenfelének hatalmas hibát kell elkövetnie, például nem láthatja, hogy 2 X-e igazodik.

2. Kényszerítsen döntetlenre, ha az ellenfél a központból indul. Amikor az ellenfeled egy O-val kezdődik a központban, tegye az első X-et az egyik sarokba. Ezután blokkolja az ellenfelet, hogy megakadályozza őt a győzelemben és a sorsolásban. Általános szabály, hogy ebben a konfigurációban nem lehet megnyerni, kivéve, ha ellenfelünk már nem próbál megnyerni, vagy megállítja a nyerést!
    • Ezúttal az ellenfeled mindig O-t játszik, de ne feledje, hogy először játszik.

3. Nyerj, ha ellenfelünk a széléről indul. Az ellenfél legtöbbször a leírtak szerint indul. Ha azonban ellenfelünk az első O-ját szélre húzza, nem a közepén vagy a sarokban, akkor esélyed van a győzelemre. Helyezze az első X-et a középpontba. Ha az ellenfeled a második O oldalát az ellenkező oldalra helyezi, akkor egy vonalat húz O X O, tedd a sarokba a második X-et. Ezután, ha az ellenfeled a harmadik O-ját az X szélére helyezi, és egy vonalat húz O X O, tegye az X-t az üres mezőbe, hogy blokkolja a két O-vonalat. Ettől kezdve továbbra is nyerhet a negyedik X-fel.
    • Ha ellenfelünk nem követi a fent leírt parancsot, akkor sorsolásra van szüksége. Csak blokkolja, amit csinál, és egyikük sem fog nyerni.

3. rész A morpion variációinak felfedezése

1. Nyerj sorsolás helyett. Próbálja ki a következő variációkat, ha a játékod mindig döntetlennel zárul. Egy ideig szórakoztató lehet, hogy verhetetlen az iparmágnás ellen, de a cikk nélkül még a barátok megértik, hogyan lehet megakadályozni, hogy nyerj. Ha ez megtörténik, az összes játék, amelyet együtt játszol, sorsolással zárul. De továbbra is használhatja a játék alapszabályait, hogy nehezebb játékokat játsszon. Próbálja ki az alábbi néhány példát.

2. Játssz a mentális szörnyet. A szabályok pontosan ugyanazok, mint a morpionnál, de nincs doboz! Ehelyett minden játékos hangosan elmondja, mit csinál, és mindkét játékosnak látnia kell a dobozokat a fejükben. Használhatja ugyanazokat a stratégiákat, amelyeket ebben a cikkben használt, de nehezebb lehet a dolgokra összpontosítani, ha megpróbálja emlékezni arra, hogy hol vannak az X és az O.
    • Megállapodás a toronyleíró rendszerről. Például az első szó húzza a sort (felső, középső, alsó), a második szó pedig az oszlopot jelzi (bal, középső, jobb).

3. Játsszon a morpion 3D-ben. Rajzoljon dobozokat tetvekből három különálló papírlapra. Write felső az egyik levél, középső egy másik és alacsony az utolsó. Ezekkel a levelekkel játszhat, ahol csak akarja, olyan, mintha egymásra vannak rakva, hogy kockát képezzenek. Például, ha az X-ket az egyes lapok középső mezőjébe igazítja, akkor megnyeri a játékot, mivel függőleges vonalat képez a kockán. Akkor is nyer, ha három X-et az átlós kocka egyik sarkából a másikba sorol fel, laponként egy X-et. Próbáljon megtalálni a keresési lehetőségeket azáltal, hogy átlós vonalat készít a kockába.
    • Ha valódi kihívást keres, akkor kombinálja a 3D Morpion-ot a Mentális Morpion-lal, és készítsen egy mentális 3D Mentogramot. Az első szó a lapot jelöli (felső, középső, alsó), a második a sort (felső, középső, alsó), a harmadik pedig az oszlopot (bal, középső, jobb) jelenti.

4. Játszd a darpiont. Játszd ezt a játékot, amelyet gyakran gomoku-nak is neveznek, négyzet alakú papírra, anélkül, hogy rá kellene húznia a rácsot. A dobozokban szereplő X és O helyett írja be őket a különböző rácsvonalak metszéspontjaira. Írhatja őket bárhol, papírra. Az első játékos, akinek pontosan 5 sora van (nem 6 vagy annál több), megnyeri a játékot. Meglepő megfigyelni, hogy ez a játék bonyolult, még akkor is, ha szörnynek tűnik, és van még világbajnokság.
    • A bajnokságokon a játékosok 15x15 vagy 19x19 rácsot használnak, de használhatja a kívánt rácsot is. Még végtelen rácson is játszhat, ha papírra van szüksége, ha szüksége van rá.